US Open: Petra postoupila do třetího kola

Myslím, že tohle byl zatím můj nejlepší zápas na tvrdém povrchu, byl to z mé strany dobrý zápas.

Třináctá nasazená Petra Kvitová při postupu do třetího kola US Open neztrácela čas. Za pouhých 59 minut porazila Alizé Cornetovou 6-1, 6-2.

“Nemám na US Open nebo na americké tour na tvrdých površích žádná očekávání,” řekla Kvitová po zápase. “Beru zápasy, jak přicházejí, jeden po druhém.”

“Jsem ráda, že mám příležitost tady hrát, ale nedávám si žádné cíle.”

Typický agresivní start Kvitové byl odměněn prvním brzkým brejkem, který již naznačil, že zápas bude jednostrannou záležitostí. Češka se svým servisem neměla potíž a v prvním setu ztratila na podání pouhé dva body, přičemž poslední dvě podání vyhrála čistou hrou. Cornetová se nedokázala přizpůsobit tvrdé hře Kvitové a ubránit vlastní podání dokázala pouze jednou v každém setu.

Poté, co prohrála první set 1-6 a prohrávala 1-5 ve druhém se jí podařilo prorazit podání Kvitové. Odvrátila mečbol a prolomením servisu Češky prodloužila svou účast na posledním Grand Slamu sezony. Nemělo to však dlouhého trvání, protože Kvitová vyhrála servis své soupeřky čistou hrou a definitivně za zápasem zavřela dveře.

“Myslím, že tohle byl zatím můj nejlepší zápas na tvrdém povrchu, byl to z mé strany dobrý zápas,” řekla Kvitová po zápase.

Zdroj: WTATennis.com