US Open, 3rd Rd: Petra porazila Garcíaovou

Třináctá nasazená Petra Kvitová postoupila do čtvrtého kola Grand Slamu poprvé od svého comebacku po zranění levé ruky, které utrpěla v prosinci při napadení. Osmnáctou nasazenou Caroline Garcíaovou porazila za pouhých 48 minut jasně 6-0, 6-4.

V prvním zápase mezi nasazenými hráčkami na letošním US Open ztratila Francouzka podání hned v první hře – i přes dvě esa a jeden dělový servis. Garcíaovou trápily v prvním setu nevynucené chyby – sedm z forhendu, šest .z bekhendu, ať už do sítě nebo do autu. I přesto se třiadvacetiletá hráčka snažila hrát agresivně ve výměnách i na returnu, ale bezúspěšně. Zahrála jen čtyři vítězné údery a v celém utkání se ani jednou nedopracovala k brejkbolu.

Kvitová předváděla ukázky své někdejší vrcholné formy: forhend zahraný v běhu ve třetím gemu, skvělý bekhend po čáře v gemu čtvrtém. Češka, která proměnila všechny ze tří brejkbolů, potřebovala k vítězství v sadě za 25 minut pouhých pět vítězných úderů.

Ve druhém setu byl zápas vyrovnanější: Garcíaová začala od začátku a podařilo se jí odehrát na servisu dobré gemy. Její sedmadvacetiletá soupeřka ale rovněž zlepšila hru a k nejlepším momentům zápasu přidala skvělý forhend a bekhend po čáře zahraný v dřepu. Garcíaová se neubránila nevynuceným chybám – i když v prvních šesti hrách druhého setu zahrála pouhé tři, v sedmé hře se dopustila pěti a forhendem do sítě darovala soupeřce brejk.

Od té chvíle se Kvitová hnala k cíli, využívala příležitostí zakončovat na síti. Garcíaová ještě vzdorovala, zachránila dva mečboly ve snaze probojovat se do druhého týdne grandslamového turnaje potřetí v řadě, ale Kvitová si servis vzít nenechala a zakončila zápas šestým esem.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka, která ve Flushing Meadows postoupila do druhého týdne popáté v kariéře, se ve čtvrtém kole utká buď s wimbledonskou vítězkou Garbiñe Muguruzaovou, nebo s 31. nasazenou Magdalenou Rybárikovou.

Zdroj: WTATennis.com