US Open: Petra porazila Yaninu Wickmayerovou

Pátá nasazená Petra Kvitová i přes nepříznivé skóre ve druhém setu porazila v prvním kole US Open semifinalistku Yaninu Wickmayerovou z Belgie 6-1, 6-4.

Kvitová a Wickmayerová měly poměrně vyrovnané statistiky vzájemných utkání. Kvitová vedla 5-4, Wickmayerová ji porazila při cestě do semifinále US Open před devíti lety. Jejich první utkání od roku 2013 ale Kvitová zvládla lépe, otočila druhou sadu ze stavu 1-4, když vyhrála pět her v řadě, a zápas zakončila za 71 minut.

Bývalá světová dvojka Kvitová zahrála 28 vítězných míčů, včetně osmi es, zatímco Wickmayerová si připsala pouze osm. Česká hráčka vyhrála téměř 80 procent bodů na prvním servisu. Češka letos vyhrála pět titulů a už druhý týden je v Top 5 na žebříčku WTA, poprvé od října roku 2015.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová postoupila v New Yorku do druhého kola posedmé v řadě. Nyní se utká s Wang Yafan z Číny, nebo s Annou Karolinou Schmiedlovou ze Slovenska.

WTATennis.com / photo: Getty Images