Sydney: Petra se ve čtvrtfinále utká s Kerberovou

Bývalá šampionka Petra Kvitová na Sydney International v noci ze středy na čtvrtek jako poslední postoupila do čtvrtfinále, když porazila Hsieh Su-wei 7-6(2), 6-2.

Po 38 vítězných úderech a dominantním výkonu pátá nasazená postoupila do dalšího kola, kde se utká s další bývalou vítězkou – loňskou šampionkou Angelique Kerberovou.

Šampionka z roku 2015 vlétla do úvodního setu a ujala se vedení 4-1, když si poradila s netradičním stylem hry světové osmadvacítky.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka měla v následující hře dokonce dva brejkboly na 5-1, ale Hsieh si podání udržela a pomalu se začala dostávat zpět do zápasu.

Hsieh v osmé hře odvrátila setbol a v dalším gemu poprvé prolomila podání Kvitové, načež srovnala skóre na 5-5.

Třiatřicetiletá hráčka dál Kvitové vzdorovala, odvrátila další setbol na svém podání a poslala set do tiebreaku. V tom se ale lépe dařilo české jedničce, která se rychle dostala do vedení 6-0 a poté si připsala úvodní sadu.

V pěti ze šesti prvních her ve druhé sadě diváci viděli brejkboly pro přijímající hráčku, ale ze situace vyšla lépe Kvitová, která už po zbytek zápasu Hsieh k ničemu nepustila.

Světová osmička prolomila podání soupeřky v první hře a poté se dostala ze stavu 0-40 ve čtvrtém gemu, čímž si udržela vedení, které si vzápětí pojistila.

Celkem Kvitová za 96 minut zápasu zahrála 38 vítězných úderů a 32 nevynucených chyb, úspěšnost prvního podání měla 70 procent a vyhrála 80 procent bodů z prvního servisu. Odvrátila sedm z osmi brejkbolů, kterým čelila.