Sydney: Petra porazila Sasnovichovou

Pátá nasazená Petra Kvitová musela čekat téměř pět hodin na začátek semifinále Sydney International – a neměla náladu nic prodlužovat. Kvalifikantku Aliaksandru Sasnovichovou porazila 6-1, 6-2 za hodinu a šest minut.

Vítězství bylo pro Kvitovou zároveň sladkou pomstou za největší překvapení na okruhu WTA v roce 2018, kdy Sasnovichová porazila českou favoritku na titul na Wimbledonu 6-4, 4-6, 6-0 hned v prvním kole. Poté, co prudký déšť odsunul začátek zápasu až téměř na půlnoc místního času, Kvitová rázně zamezila tomu, aby se podobný průběh opakoval – zahrála 22 vítězných úderů a po celou dobu zápasu neztratila koncentraci.

První bod byl silný bekhendový winner dvojnásobné wimbledonské šampionky – předvěst dalšího průběhu zápasu. Brutálními bekhendy Kvitová rozebrala Bělorusku od stavu 40-0 ve druhé hře, ze stejné strany odvrátila první ze tří brejkbolů a udržela si servis na 4-1, tři další bekhendy jí zajistily druhý brejk na 5-1.

Deset z jedenácti vítězných míčů Kvitové v úvodní sadě byly bekhendy, které v kombinaci s jistým servisem eliminovaly veškeré snahy Sasnovichové a udělaly ze setu jednostrannou záležitost, která trvala pouhých 30 minut.

Světová třicítka rozhodně nehrála špatně a předvedla skvělé údery. Ale Kvitová, která si skvělým prohozem na cestě ke srovnání na 1-1 ve druhé sadě, nebyla k poražení.

V páté hře se přidal i její forhend, který jí skvělým returnem pomohl vypracovat si brejkbol a zmocnit se servisu Sasnovichové chytře připraveným míčem, který bývalá světová dvojka zakončila na síti.

Sasnovichová nedokázala najít odpověď na hru Kvitové, začala hrát příliš divoce a uspěchaně a riskovala, přestože ji soupeřka stále tlačila silnými údery. Nepřesné forhendy loňské finalistky z Brisbane pomohly Kvitové k dalšímu dvojitému brejku, a ona následně zakončila zápas ze třetího mečbolu skvělým servisem. V repríze finále z Birminghamu v roce 2017 se Kvitová utká s domácí favoritkou Ashleigh Bartyovou.