Petra v Sydney prohrála v druhém kole

Italská kvalifikantka Camila Giorgiová vyřadila šampionku Sydney International z roku 2015, Petru Kvitovou, 7-6(7) 6-2 a postoupila do semifinále.

V úvodu zápasu si obě soupeřky držely servis a téměř na svém podání neztrácely body. V prvních sedmi hrách na hráčky na returnu získaly jen sedm bodů.

Kvitová byla první, kdo zaváhal, když za stavu 3-4 začala Giorgiová skvěle vracet míče a snažila se zlomit odpor Kvitové z bekhendu. Kvitová ale odvrátila všechny brejkboly a srovnala na 4-4.

Tlak ze strany Giorgiové ale nepolevoval. Po třech nabídnutých setbolech a osmiminutovém gemu Kvitová nakonec udržela své podání a srovnala na 5-5.

Češka poté i po kontroverzním výroku rozhodčí Aurelie Tourteové vedla 6-5 a podávala na vítězství v setu. Zradilo ji ale podání a Giorgiová sadu poslala do tie-breaku. V něm se ujala vedení 3-1, ale dva skvělé servisy Kvitové stav zvrátily na 4-3. Poté, co v první sadě tři setboly odvracela, si Kvitová sama jeden vypracovala za stavu 6-5. Giorgiová ale skvělým podáním srovnala na 6-6.

Zlom přišel za stavu 7-7, kdy Giorgiová získala minibreak. Češka jí poté věnovala set chybou z forhendu.

Druhá sada už byla jednoznačná. Giorgiová si začala chodit do kurtu pro returny z druhého podání a Kvitovou úplně zradil forhend. Za stavu 5-2 pro Giorgiovou Kvitová ještě odvrátila čtyři mečboly, ale k vlastnímu brejkbolu se dopracovat nedokázala.

Giorgiová si další mečbol vypracovala skvělým úderem z bekhendu a Kvitová jí následně zápas darovala další nevynucenou chybou z forhendu.