Stanford: Bellisová porazila Petru

Osmá nasazená CiCi Bellisová jasně porazila dvojnásobnou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou. K tomu, aby si zajistila místo v semifinále Bank of the West Classic, potřebovala jen něco málo přes hodinu.

Osmnáctiletá Američanka zápasu jasně šéfovala od začátku do konce, proti soupeřce hrála nebojácně a ztratila pouze dvě hry. Vítězstvím 6-2, 6-0 postoupila do svého prvního semifinále WTA Premier-level v kariéře.

Bellisová měla podporu domácího publika a od prvního gemu ukazovala své kvality, zatímco Kvitová, která ve svém prvním zápase nemusela odvracet ani jeden breakball, si hned v úvodu prohrála čistou hrou své podání.

Když se druhé nasazené podařilo vzít si podání zpět, Bellisová jí oplatila stejnou mincí a ukázala, jakým směrem se bude utkání ubírat. Po pěti prolomených servisech vedla Američanka 4-2 a s klidem si připsala poslední dvě hry, které potřebovala pro zisk úvodního setu.

Od té doby to byl jednostranný zápas ve prospěch domácí hráčky ze Stanfordu, zatímco Kvitová nemohla najít rytmus, dělala chyby i z jednoduchých míčů – zejména na síti – a celkem udělala 26 nevynucených chyb proti devíti chybám Bellisové. Naopak vítězných úderů zahrála 12, Bellisová 9. Američanka hrála vítězné míče z obou stran a po hodině a dvou minutách si došla pro vítězství nad Kvitovou.

Zdroj: WTATennis.com