Petra porazila Ostapenkovou, v Sankt Petěrburgu je v semifinále

Rozhodlo pár gemů, kdy jsem podávala a udržela si servis... Dnes jsem podávala dobře, to bylo skvělé.

V zápase dvou grandslamových šampionek byla úspěšnější Petra Kvitová, která v pátek porazila druhou nasazenou Jelenu Ostapenkovou 6-0, 6-2 a postoupila do semifinále St. Petersburg Ladies’ Trophy.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka v 58 minutách zápasu předváděla svou nejlepší hru, soupeřce pětkrát vzala servis a zajistila si tak nejhladší vítězství z jejich dosavadních pěti vzájemných utkání.

V prvním setu Češka držela soupeřku na zadní lajně přesnými údery, v šesti hrách předvedla osm vítězných úderů a nadělila jí kanára.

Ve druhém sadě si Ostapenková držela servis prvních pět her, ale dvě dvojchyby v šestém gemu pomohly Kvitové ke klíčovému prolomení servisu.

Kvitová v druhém setu nečelila žádnému brejkbolu, ale otočila stav 0-30 v dlouhém sedmém gemu, který šel přes dvě shody, když se Ostapenková snažila srovnat skóre. Vítězství a postup do prvního semifinále v této sezoně si pak zajistila skvělým bekhendovým returnem.

“Na konci posledního zápasu jsem trochu našla svůj rytmus – věděla jsem, že dnes musím hrát lépe, proti někomu, kdo hraje agresivně. Musela jsem se soustředit na každý míč, a to se mi dařilo,”

– řekla Kvitová po zápase.

“Rozhodlo pár gemů, kdy jsem podávala a udržela si servis… Dnes jsem podávala dobře, to bylo skvělé.” Kvitová v zápase zahrála čtyři esa, na servisu ztratila čtyři body a z prvního servisu měla úspěšnost 89%.

Češka zahrála 13 vítězných míčů a 10 nevynucených chyb, zatímco Ostapenkové se podařilo jen 8 vítězných míčů proti 16 nevynuceným chybám.

Pro Kvitovou to bylo dvaašedesáté vítězství na pevném povrchu v hale, což je nejvíce ze všech aktivních hráček na okruhu WTA.

Zdroj: WTATennis.com