Singapore: Plíšková vyřadila Petru a je první semifinalistkou

Sedmá nasazená Karolína Plíšková si zajistila první místo v semifinále BNP Paribas WTA Finals v Singapuru poté, co v závěrečném zápase základní skupiny vyřadila krajanku Petru Kvitovou, čtvrtou nasazenou, 6-3, 6-4.

Bývalá světová jednička Plíšková je mezi posledními čtyřmi hráčkami druhý rok v řadě a do semifinále postoupila ve velkém stylu. Poprvé ze čtyř utkání porazila svou starší krajanku v zápase, který trval hodinu a 22 minut.

Plíšková v zápase zahrála jen šest vítězných úderů, ale její hra byla vyrovnanější. Servis Kvitové prolomila pětkrát a měla sedmdesátiprocentní úspěšnost z druhého servisu Kvitové.

Šampionka Turnaje mistryň z roku 2011 udělala 32 nevynucených chyb a s turnajem se rozloučila s bilancí 0-3. Kvitová má přitom proti svým krajankám skvělé statistiky, z 29 zápasů vyhrála 27, ale obě prohry zaznamenala letos – druhá byla proti sestře Plíškové, Karolíně, v dubnu v Charlestonu.

V bitvě dvou nejlépe podávajících hráček to byla Kvitová, která začala špatně. Prohrála si hned první hru na podání, když udělala tři dvojchyby. Plíšková pak prolomila i další podání krajanky a dostala se do vedení 4-0, když gem zakončila vítězným úderem z returnu.

Kvitová se trochu dostala do hry a jedno podání si vzala zpět po gemu, v němž diváci viděli pět shod, a upravila stav na 4-1, načež otočila stav 0-40 a udržela si podání na 4-2, když se Plíškové momentálně nedařilo.

Plíšková ale v závěru setu znovu našla rytmus, udržela si podání na 5-2 a údery hluboko do kurtu nutila Kvitovou k chybám. O dva gemy později si skvělým forhendem vybojovala setbol, který po dlouhém returnu Kvitové také proměnila.

WTATennis.com / photo: Getty Images