Sasnovichová zaskočila ve Wimbledonu bývalou šampionku Petru

Nenasazená Aliaksandra Sasnovichová se postarala o jedno z prozatím největších překvapení turnaje, když porazila ve třech setech dvojnásobnou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou.

50. hráčka světa Sasnovichová přijela do Wimbledonu bez vyhraného zápasu na trávě. Získala ho stylově, výhrou nad osmou nasazenou 6-4, 4-6, 6-0.

Minulý týden se Kvitová, která úspěšně obhájila titul v Birminghamu, odhlásila z Eastbourne před zápasem třetího kola pro zranění stehenního svalu. Na kurtu se nezdála být ve formě a Sasnovichová využila příležitosti.

Bulharka si Kvitovou od začátku vodila po kurtu, držela ji na servisu pod tlakem a v prvních třech hrách na soupeřčině podání si vypracovala čtyři brejkové příležitosti. Nakonec se jí brejk podařil za stavu 4-3 a set dopodávala.

Kvitová ve druhé sadě pohrozila svým tradičním comebackem, když se dostala do vedení 3-0. I přes náskok osmé nasazené se Sasnovichová nevzdala a ztracené podání si vzala zpět, čímž snížila na 5-4. Její návrat do sady byl ale krátký, protože Kvitová jí vzala servis znovu a poslala zápas do rozhodující sady.

Třetí sada byla jednostrannou záležitostí, protože Kvitové zjevně došla pára. Bulharka získala šest her v řadě a dvojnásobnou šampionku vyprovodila za dvě hodiny a 18 minut.

“Myslím, že většina věcí mi nefungovala,” řekla Kvitová po zápase. “Necítila jsem se dobře. Bylo to první kolo, nervy zase pracovaly. Nevím. Snažila jsem se s tím bojovat. Byla jsem asi svoje největší soupeřka.”

“Zkoušela jsem to. Ve druhém setu se mi povedlo to otočit, když jsem získala brzy brejk. Ve třetím to všechno šlo moc rychle a už jsem se nechytila.”