Rogers Cup, R64: Petra porazila Suárezovou Navarrovou

Ve druhém setu to byl skvělý zápas, opravdu jsem musela bojovat.

Čtrnáctá nasazená Petra Kvitová obstála v těžké úvodní zkoušce proti Carle Suárezové Navarrové v prvním zápase na Rogers Cupu, kdy potřebovala ve druhém setu k postupu do druhého kola vyhrát tie-break. Po jednostranné úvodní sadě šampionka z roku 2012 otočila vývoj setu z 1-4 a postoupila po výhře 6-1, 7-6(5).

“Cítím se velmi jistá,” řekla Kvitová v pozápasovém rozhovoru. “”Ve druhém setu to byl skvělý zápas, opravdu jsem musela bojovat.”

Kvitová a Suárezová Navarrová měly před svým jedenáctým vzájemným utkáním vyrovnanou bilanci 5-5. Suárezová Navarrová se pokoušela o pátou výhru v řadě, zatímco Češka si chtěla připsat první vítězství za čtyři roky.

Kvitová začala skvěle, vyhrávala většinu míčů hluboko v kurtu, čímž dostávala Španělku pod tlak. Suárezová Navarrová byla po celý první set v podstatě mimo hru, Kvitová zahrála 15 vítězných úderů, zatímco její soupeřka jen dva v celém zápase. Španělka – která je zvyklá zápasy s Kvitovou otáčet z prohraného setu – se hladce prohranou sadou nenechala vyvést z míry. Zvrátila průběh zápasu a dostala se do vedení 4-1.

Ale šampionka z roku 2012 zmařila její snahu o pár her později, kdy srovnala skóre na 4-4. Obě hráčky se dál přetahovaly a zápas tak dospěl do zkrácené hry. Rozhodlo několik míčů, kdy Kvitová musela získat zpět minibreak než se jí podařilo vyprovodit Španělku z kurtu. Zápas trval hodinu a 34 minut.

“Byl to jen jeden break,” vysvětlila svůj comeback ve druhém setu Kvitová. “Každá hra ve druhém setu byla těsná. Jen jsem se snažila počítat body a nedívat se na skóre. Pak jsem zjistila, že mi zase začal chodit servis, takže jsem se snažila vyhrát tiebreak a vyčkat si na šanci.”

Kvitová se v dalším kole utká s vítězkou utkání mezi Julií Putintsevovou a Sloane Stephensovou.

Source: WTATennis.com