Plíšková v Charlestonu porazila druhou nasazenou Petru

Nenasazená hráčka Kristýna Plíšková otočila zápas, v němž prohrála první sadu, a zaskočila na Volvo Car Open druhou nasazenou Petru Kvitovou. Plíšková potřebovala necelé dvě hodiny, aby v bitvě dvou levaček zvítězila 1-6, 6-1, 6-3.

Plíšková měla potíže si v první sadě udržet podání – přestože na úvod prolomila servis Kvitové, nevyhrála jediný svůj a Kvitová si pěti hrami v řadě zajistila hladké vítězství 6-1.

Ve druhém setu se úroveň její hry zvedla, zatímco Kvitové se nedařilo. Role se obrátily a Plíšková získala čtyři hry v řadě. Ve třetí sadě se dostala do vedení 2-0 a pak i do pohodlného vedení 5-1. Potřebovala však sedm mečbolů, aby zápas uzavřela, protože Kvitová se v závěru pokusila o comeback, když si dokonce vzala zpět jedno ztracené podání. Plíšková ale nepovolila a za hodinu a 51 minut slavila vítězství.

Počet nevynucených chyb Kvitové v zápase postupně narůstal – v posledních dvou setech jich udělala celkem 44, včetně devíti dvojchyb. Ofenzivně hrající Plíšková zahrála 24 vítězných míčů a 32 nevynucených chyb.

Zdroj: WTATennis.com