Petra zahájila turnaj v Dauhá skvěle

Petra Kvitová před dvěma týdny získala svůj jednadvacátý titul na St. Petersburg Ladies Trophy a zdá se, že je připravená svůj dvaadvacátý titul získat na Qatar Total Open, kde v prvním kole porazila hráčku startující na divokou kartu, Caglu Buyukakcayovou, za necelou hodinu poměrem 6-0, 6-3.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka strávila víkend v Praze, kde dvěma výhrami ve dvouhrách přispěla k vítězství českého fedcupového týmu nad Švýcarskem 3-1, a v úterý si prodloužila svou sérii vítězství na osm, když zahrála 34 vítězných míčů a jen 15 nevynucených chyb.

“Trochu jsem se vyspala. Jsem šťastná, že jsem tady, byl to pro mě náročný program, ale vyhrát poosmé v řadě je skvělé. Už je to hodně dlouho, co jsem měla takovou šňůru. Snažím se v tom pokračovat.”

Průlom v kariéře Buyukakcayové byl turnaj v Dauhá v roce 2016, kdy porazila tehdejší světovou sedmičku Lucii Šafářovou na cestě do druhého kola, a později vyhrála svůj první titul na okruhu WTA doma v Istanbulu. Ve druhém setu zápasu si s Kvitovou dvakrát vyměnily servisy, ale Češka byla příliš silnou soupeřkou. Proměnila šest ze sedmi brejkbolů a zahrála pět es. Zápas trval 56 minut.