Petra postoupila v Praze do finále

Teď vůbec nemyslím na Madrid. Ráda hraju finále a těším se, že si zahraju tady v Praze před skvělým publikem.

Skvělý comeback v prvním setu pomohl druhé nasazené Petře Kvitové zajistit si místo ve finále J&T Banka Prague Open pátečním vítězstvím 7-6(6), 6-0 nad Čcheng Šuaj. Přestože v tiebreaku prohrávala 1-5, dvojnásobná wimbledonská šampionka z dalších šesti míčů zahrála tři vítězné a set nakonec získala pro sebe. Skvěle rozjetý zápas zakončila kanárem ve druhé sadě.

Česká dvojka zahrála 37 vítězných míčů, z toho 15 v posledních šesti gemech, nevynucených chyb udělala jen 17 a nikdy proti čínské jedničce nečelila brejkbolu.

“Hodinu jsem byla lepší hráčka a skoro jsem prohrála první set,” řekla Kvitová po zápase. “Bylo by pro mě dost těžké se s tím psychicky vyrovnat. Tiebreak jsem začala hodně špatně. Minula jsem dva returny, hrála jsem špatně. Zkoušela jsem se pak uklidnit a hrát trochu opatrněji. Věděla jsem, že od ní esa čekat nemusím, takže jsem pořád měla šanci.”

Při svém debutu na turnaji v Praze, který slaví letos čtvrté narozeniny, se Kvitová utká se sedmou nasazenou Mihaelou Buzarnescuovou, která se ve druhém semifinále také blýskla skvělým comebackem proti Italce Camile Giorgiové.

“Je zvláštní, že začíná další turnaj (v Madridu) a já pořád ještě hraju tady,” řekla Kvitová, která na turnaji Premier Mandatory už v minulosti zvítězila a bude se snažit do své sbírky v sobotu přidat další trofej na antuce.