Petra v Dubaji porazila Siniakovou

Druhá nasazená Petra Kvitová otočila vývoj zápasu, ve kterém proti krajance Kateřině Siniakové prohrála první set, a ve druhém kole Dubai Duty Free Tennis Championship vyhrála 6-7(3), 6-4, 6-4.

Finalistka z Australian Open udělala devět dvojchyb a její forma nebyla v utkání, které trvalo dvě hodiny a 34 minut, právě stabilní, ale Kvitové se i přes těžké podmínky podařilo podruhé v kariéře porazit Siniakovou. První vzájemný zápas odehrály loni ve čtvrtfinále v Praze, kde Kvitová zvítězila 6-3, 6-3.

Kvitová zpočátku hledala rytmus, ve třetí hře si díky dvěma dvojchybám a dvěma nepřesným forhendům prohrála servis. Přestože odvrátila další dva brejkboly a udržela si servis na 2-3, chytré změny rytmu od Siniakové a dobrý servis pomohly 44. hráčce světa vybudovat si vedení 5-3.

Když Siniaková podávala na zisk setu, Kvitová konečně udeřila a bekhendovým winnerem po čáře srovnala na 5-5, ale v tiebreaku si dvojnásobná wimbledonská šampionka nedokázala formu udržet, nepřesně vracela servisy soupeřky a set zakončila s 19 vítěznými míči a 20 nevyucenými chybami na kontě.

Na začátku druhé sady se Kvitová vzpamatovala, okamžitě vzala Siniakové forhendovým volejem servis a vedení si do konce setu udržela. Přestože žádné další brejky se nekonaly, diváci viděli dramatické momenty a kvalitní hru. Kvitová si dvakrát musela bránit servis zuby nehty, protože Siniaková se snažila vzít si svůj servis zpět.

Světová jednička ve čtyřhře také čím dál více ukazovala svůj talent a přesnou hrou narušovala rytmus Kvitové: dvaadvacetiletá hráčka skvěle hrála z úhlu a využívala forhendové čopy, aby si otevřela kurt. V osmé hře pak ohromila publikum lobem zahraným levou rukou.

Kvitová ale byla nezastavitelná: s pozitivní bilancí 14 vítězných úderů a 12 nevynucených chyb sadu pohodlně dopodávala a zakončila esem.

V rozhodující sadě obě hráčky předváděly skvělý servis, Siniaková uhrála do stavu 3-4 23 z 24 bodů na servisu a Kvitová si v pěti hrách na podání prohrála pouhých sedm bodů.

Od stavu 4-4 ale vyprchávalo kouzlo Siniakové. Kvitová si skvělým forhendem řekla o příležitost k vedení 5-4 a o dva body později si už brejk zajistila po skvělé výměně, když Siniaková poslala bekhend do autu.

Šampionka ze Sydney nezaváhala a zápas dotáhla do vítězného konce: za stavu 30-30 se nabízela možnost k dalšímu zvratu, kterou ale Kvitová zamítla skvělým forhendovým winnerem a hned z prvního mečbolu nezaváhala a proměnila jej forhendovým volejem. Další soupeřkou bude pro vítězku z roku 2013 buď 14. nasazená Caroline Garciaová, nebo kvalifikantka Jennifer Bradyová.

WTATennis.com / photos: Jimmie48 Tennis Photography