Petra prohrála v New Havenu v prvním kole

V den, kdy bylo možné sledovat zatmění slunce, se o největší překvapení postarala Čang Šuaj, která poslala domů trojnásobnou šampionku Petru Kvitovou hned na úvod Connecticut Open. Čangová, 29. na světě, v New Havenu nehrála od doby, kdy v roce 2013 vypadla v kvalifikaci.

Na Yale’s Stadium Court se ale proti třetí nasazené cítila jako doma a k teprve druhému vítězství nad hráčkou z Top 20 6-1 6-2 potřebovala jen 67 minut.

Čangová hrála od začátku do konce vyrovnaný tenis, kterým neutralizovala tvrdé údery Kvitové. Servis jí vracela hluboko do kurtu a se skvělým načasováním, což Kvitové dělalo potíže a soupeřka si tak zajistila vedení 4-1. Kvitová držela Čangovou pod tlakem dlouhými, tvrdými údery, a chyběl jí jen bod, aby si vzala servis zpět, ale Číňanka si držela svou hru a pomalu rozebírala obranu trojnásobné šampionky.

Dvě dvojchyby Kvitové daly Čangové tři setboly, Češka se sice pokusila zaútočit na síti a dva z nich odvrátila, ale příliš dlouhým bekhendem věnovala Čangové úvodní set.

I přes nepříznivé skóre ve druhém setu se Kvitové dařilo držet v jednotlivých hrách se soupeřkou krok, ale snahu jí mařily nevynucené chyby, kterých udělala 31 oproti 14 vítězným míčům, což se nedalo měřit s vyrovnanou bilancí Čangové, která zahrála 14 vítězných míčů oproti 17 nevynuceným chybám. Číňanka pak prolomila servis Kvitové ještě dvakrát a zápas zakončila po 67 minutách strávených na kurtě.