Petra na cestě do semifinále porazila Siniakovou

Druhá nasazená Petra Kvitová pokračuje v cestě pavoukem J&T Banka Prague Open. Ve čtvrtek se stala první hráčkou, která postoupila do semifinále, po vítězství nad osmou nasazenou Kateřinou Siniakovou.

Poté, co minulý měsíc na Volvo Car Open skončila její šňůra 24 zápasů bez prohry, se Kvitová v Praze vrátila na vítěznou vlnu.

Česká dvojka porazila ve dvou zápasech ze tří své krajanky a při svém debutu na turnaji postoupila do semifinále.

S 21 vítěznými údery a pěti prolomenými servisy Kvitová za 70 minut slavila vítězství, přestože si v první hře zápasu nechala vzít podání.

Do vedení se pak dostala osmi vyhranými body v řadě, obě krajanky si pak ale držely podání až do osmé hry, kdy si Kvitová zajistila další brejk.

Světová desítka zakončila úvodní sadu skvěle čistou hrou při vlastním servisu a dostala se do vedení 1-0 na sety za pouhou půlhodinu.

Druhý set pokračoval pro Kvitovou ve stejném duchu, přestože tentokrát prolomila servis 51. hráčky světového žebříčku v první hře a od té doby si vedení držela.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka přidala druhý brejk a dostala se do vedení 5-2, a přestože její mladší krajanka na konci zápasu kladla odpor, Kvitová zápas zakončila z druhého mečbolu.

V dalším kole se Kvitová utká s vítězkou zápasu mezi šestou nasazenou Čcheng Šuaj a Italkou Jasmine Paoliniovou.