Petra dál vyhrává, v Madridu porazila Puigovou

Desátá nasazená porazila ve druhém kole Mutua Madrid Open Moniku Puigovou, která startovala na divokou kartu,  6-3, 7-6(8) a prodloužila svou vítěznou šňůru na sedm zápasů. Bylo to její první vítězství nad Puigovou ze tří pokusů.

Pro obě hráčky byla zásadní kvalita podání. Portorikánka si pohodlně udržela první dva servisy a v pátém gemu odvrátila díky servisům dvojitý brejkbol. Její druhý servis byla ale slabina, které Kvitová využívala a nakonec prolomila soupeřčino podání dvakrát za sebou.

Druhý set byl mnohem těsnější. Hra Kvitové už nebyla tak konzistentní, ale 65. hráčka světa toho nedokázala patřičně využít ani přes vybudované brejkboly.

Servis začal na konci druhého setu odcházet i Kvitové, k tomu se přidaly nevynucené chyby. Puigové naopak začaly vycházet forhendy a zdálo se, že třetí sada je na spadnutí. Kvitová ale odvrátila dva brejkboly a set směřoval do tiebreaku.

V tom se zdálo, že se Kvitová srovnala, když za stavu 5-5 odehrála nejtrpělivější výměnu zápasu, kterou zakončila vítězným úderem, ale následovaly opět dvojchyby. Až za stavu 8-8 si Kvitová esem vypracovala mečbol a proměnila ho, čímž si zajistila postup do dalšího kola, kde se utká s Anett Kontaveitovou nebo Aliaksandrou Sasnovichovou.

Courtesy of WTATennis.com // photo: Getty Images Europe