Petra v dramatickém duelu na US Open podlehla Venus

Venus Williamsová postoupila do semifinále US Open po vítězství nad Petrou v tie-breaku třetího setu. Sedmatřicetiletá Američanka před rozvášněným davem v New Yorku vyhrála 6-3, 3-6, 7-6(2).

Američanka měla výhodu vedení 40-0 na podání Kvitové, když v závěrečné sadě prohrávala 1-2 poté, co jí Kvitová v předchozí hře vzala servis. Češka ale vyhrála pět bodů v řadě a zdálo se, že Williamsová promarnila svou největší šanci dostat se zpátky do hry.

V šesté hře ale Williamsová vyhrála čtyři body v řadě, aby se dostala zpět, přičemž Kvitová jí hru věnovala dvojchybou.

Poté, co set dospěl do tie-breaku, Williamsová vyhrála prvních šest ze sedmi bodů, čímž si vypracovala vedení, kterého už se nevzdala. Postoupila tak do semifinále US Open poprvé od roku 2010.