Petra porazila Vekićovou

Třetí nasazená Petra Kvitová si musela v zápase třetího kola na Miami Open sáhnout na dno. K vítězství nad nebezpečnou Donnou Vekićovou, 26. nasazenou, potřebovala tři sety a dvě a půl hodiny hrací doby, kdy nakonec zvítězila 6-4, 3-6, 6-4.

Česká hráčka se vrátila po nepodařeném startu v Indian Wells ve velkém stylu, když hladce přešla přes Marii Sakkariovou. Čtvrtfinalistka z roku 2014 postoupila do čtvrtého kola teprve potřetí, a podruhé v řadě.

V zápase dvou hráček s tvrdými údery byla ta na servisu vždy pod tlakem. Obě hráčky si na úvod vyměnily podání, přičemž Vekićová sebrala soupeřce servis jako první a Kvitová srovnala na 1-1. V dalších čtyřech hrách viděli diváci 14 brejkových šancí, z nichž ale žádná nebyla proměněna a stav zůstal nerozhodný 3-3.

Kvitová postupně hrála více uvnitř kurtu. Vekićová jí věnovala brejk na 5-3 dvojchybou v nejméně vhodný moment, ale Kvitová stejně tak kvůli dvojchybě set nedopodávala a servis Vekićové vrátila. Skvělé forhendy ale Kvitovou vrátily do sedla a konečně se jí podařilo pro sebe set ukořistit.

Ve druhé sadě Vekićová zpřesnila hru a omezila nevynucené chyby, kterých udělala pouze 6 oproti 17 z první sady – a byla odměněna dvojitým brejkem na 3-0.

Hru dále kontrolovala, přestože si Kvitová vzala jedno podání zpět, a poslala zápas do rozhodující sady.

Kvitová se ve třetím setu dostala rychle do vedení, když vzala soupeřce servis hned v úvodu. Vedení si udržela přes veškerou snahu Vekićové a za stavu 3-1 se ubránila brejkovým šancím. Češka pokračovala ve své tvrdé hře a Vekićová nedokázala najít recept na prolomení jejího servisu. Dvojnásobná wimbledonská šampionka tak zápas dopodávala a zajistila si místo ve čtvrtém kole.