Petra v Dauhá porazila Svitolinovou

Nadvláda Petry Kvitové nad Elinou Svitolinovou pokračovala ve čtvrtek v Dauhá, kdy šestnáctá nasazená Češka porazila Ukrajinku 6-4, 7-5 a zajistila si tak místo ve čtvrtfinále Qatar Total Open.

Jediný brejk v každém setu pomohl Kvitové k bezpečnému postupu do třetího čtvrtfinále v Dauhá, kde nikdy dále než mezi posledních osm nedošla.

V sedmi vítězstvích v řadě, které vzájemnou statistiku mezi hráčkami upravilo na 7-1 ve prospěch Češky, Češka nyní vyhrála 12 setů v řadě.

Kvitová proti soupeřce naposledy ztratila set v jejich třetím vzájemném zápase, kdy otáčela ze stavu 0-1 na sety v Dubaji v roce 2015, ale se Svitolinovou neprohrála zápas od jejich prvního vzájemného utkání v Cincinnati v roce 2014.

Její útočný tenis znovu prorazil skvělou obranu Svitolinové, když Kvitová během utkání, které trvalo 89 minut, zahrála 34 vítězných míčů a 23 nevynucených chyb, dvojnásobek statistik Ukrajinky v každé kategorii.