Petra v Cincinnati prošla přes Mladenovičovou

Osmá nasazená Petra Kvitová má zatím na US Open Series formu. Na Western & Southern Open prošla přes bývalou světovou desítku Kristinu Mladenovičovou 6-4, 6-2 do čtvrtfinále.

Minulý týden Kvitová prohrála v úvodu Coupe Rogers s Kiki Bertensovou, ale v Cincinnati se zdá být ve formě. V úterý porazila vítězku 23 Grand Slamů, Serenu Williamsovou, a proti Mladenovičové předváděla ještě lepší hru. Zápas na Stadium 3 trval necelých 90 minut.

Kvitová a Mladenovičová se na kurt dostaly se zpožděním, které způsobil déšť. Odehrály jen tři body a zápas byl opět přerušen.

Po návratu si hráčky vyměnily servisy, ale Kvitová pak jasně dominovala.

Druhý set začal dramaticky úvodní hrou, ve které diváci viděli sedm shod a šest brejkbolů, než se Kvitové podařilo soupeřce vzít servis.

To definitivně zvrátilo zápas na stranu bývalé světové dvojky, která se ujala vedení 5-0 a podávala na zisk zápasu, dokonce měla i mečbol.

Mladenovičová, úřadující šampionka Australian Open ve čtyřhře s Timeou Babosovou, ukázala, že i ve dvouhře umí. Kvitové vzala servis, svůj si udržela a donutila Kvitovou podávat na zisk utkání znovu.

Kvitová si vypracovala ještě tři mečboly, k vítězství potřebovala jen dva. V zápase Kvitová zahrála 20 vítězných úderů a 23 nevynucených chyb, zatímco Mladenovičová se jí vyrovnala pouze v počtu chyb. Vítězných úderů zahrála jen 11.

Další soupeřkou Kvitové o místo v semifinále bude buď 15. nasazená Elise Mertensová, nebo šampionka US Open Sloane Stephensová.