Petra v Praze postoupila mezi posledních osm

Druhá nasazená Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále na domácí půdě J&T Banka Prague Open, když ve středu porazila 6-3, 6-1 Rusku Natalii Vikhlyantsevovou.

Světová desítka ve dvou zápasech ztratila jen osm her a zajistila si čtvrtfinálové utkáni proti další Češce, Kateřině Siniakové, nebo další Rusce, Jekaterině Alexandrovové.

Dvojnásobné wimbledonské šampionce pomohly brzké brejky v každém setu, které jí pomohly nastolit tempo zápasu, který trval 56 minut. Kvitová proměnila všechny čtyři brejkboly, které v zápase měla, a zahrála třikrát více vítězných úderů než její soupeřka.

Stejně jako v prvním kole proti další hráčce, se kterou se předtím nikdy nepotkala, se Kvitová rychle zorientovala a zápasu dominovala.

Světová desítka vyhrála čtyři hry v řadě poté, co si jednadvacetiletá Ruska udržela na úvod zápasu servis, a poté si první sadu pojistila dalším brejkem.

Ve druhém setu Kvitová v první hře odvrátila brejkbol, což byla jediná šance Vikhlyantsevové v zápase, a vyhrála jak první tři, tak poslední tři hry v zápase, a bezpečně postoupila do čtvrtfinále.