Petra ve Stuttgartu postoupila do finále

Poté, co byla ve Stuttgartu čtyřikrát ve finále, se třetí nasazená Petra Kvitová poprvé probojovala do finále Porsche Tennis Grand Prix. Antukovou specialistku Kiki Bertensovou porazila těsně ve třech setech.

Proti Bertensové si Kvitová zopakovala finálové utkání z Madridu – třísetovou bitvu, která se vyvíjela velmi podobně dnešnímu utkání ve Stuttgartu. První set byl velmi těsný a skončil v tiebreaku.

Kvitová začala dobře a dostala se do vedení 2-0. Bertensová si ale vzala ztracený servis okamžitě zpět a srovnala na 2-2. Česká hráčka měla v první sadě více příležitostí znovu prolomit soupeřčino podání – za stavu 4-3 a setbol za stavu 5-4 – ale Bertensová si podání pokaždé udržela a poslala set do tiebreaku.

V něm byly síly dlouho vyrovnané, pak se ale úroveň hry Kvitové zvyšovala a set si nakonec připsala ona poté, co vyhrála poslední tři body v řadě.

Ve druhé sadě se do rychlého vedení 2-0 dostala pro změnu Bertensová, která se ze ztráty úvodní sady rychle oklepala. Vedení si udržela i poté, co si hráčky vyměnily podání, kdy Kvitová udeřila za stavu 2-1, ale Bertensová jí opět vzala podání a dostala se do vedení 3-1, které do konce setu nepustila.

Za srovnaného stavu Kvitová opět zlepšila hru a v závěrečné sadě předváděla skvělý antukový tenis. Připsala si pět her v řadě a nebezpečné údery hrála ze všech pozic. Vítězství si zajistila za něco málo přes dvě hodiny.

Soupeřkou Kvitové bude ve finále osmá nasazená Anett Kontaveitová.

WTATennis.com / photos: Jimmie48 Tennis Photography