Petra si zajistila na Miami Open čtvrtfinále

Třetí nasazená Petra Kvitová si udržela na Miami Open naději na post světové jedničky. V pondělí potřebovala dva sety na postup do čtvrtfinále přes Caroline Garciaovou.

Kvitová na centrálním dvorci Hard Rock Stadium dominovala, zahrála 26 vítězných úderů a i přes dvouhodinové přerušení pro déšť si došla pro vítězství 6-3, 6-3.

Francouzka do zápasu vstoupila ve velké formě po vítězstvích nad Victorií Azarenkovou a Julií Goergesovou, přičemž v zápase proti Němce se mohla spoléhat na svůj servis. Ten jí ale proti Kvitové nefungoval, Kvitová zato agresivně její servis vracela a jejích slabších podání využívala.

První hra na servisu Garcíaové, ve které zahrála i dvojchybu – jednu ze čtyř v zápase – dala Kvitové výhodu brejku a ta se dostala do vedení 2-0. Kvitová na podání Garcíaové dál tlačila a za stavu 3-2 si vypracovala další brejkové šance. K dalšímu brejku se ale dostala až na konci setu, kdy proměnila svůj druhý setbol.

Kvitová ve druhém setu udržela formu, Garcíaové vzala servis a od stavu 3-1 si před Francouzkou držela náskok. Servis Kvitové byl perfektní a dvakrát si jej udržela bez ztráty bodu, zatímco Garcíaová se snažila na něj najít odpověď.

Déšť zápas přerušil za stavu 5-2 pro Kvitovou, kdy Garcíaová podávala na udržení se v zápase. Asi o dvě hodiny později se hráčky vrátily na kurt a přes čistou hru Garcíaové se žádný comeback nekonal. Kvitová zápas rychle dopodávala.

Vítězství Kvitovou nejen posunulo do čtvrtfinále Miami Open, ale je také velkým krokem na cestě k první příčce na žebříčku, na kterém Kvitová může vystřídat Naomi Osakaovou, pokud získá titul a i ostatní výsledky zápasů budou příznivé.