Petra postoupila přes Wangovou do 3. kola US Open

Petra Kvitová na US Open postupuje dál, do třetího kola se probojovala po vítězství 7-5, 6-3 nad Wang Yafan.

Pátá nasazená odstartovala zápas dobře, pak se jí ale v prvním setu přestalo dařit. Nakonec ale našla svou hru a připsala si úvodní sadu.

V úvodní hře zápasu Češka neměla problémy a soupeřce relativně snadno vzala podání. Na vlastním servisu už ale zaváhala a o svou výhodu přišla.

Úvod zápasu nabídl od obou hráček rychlou, hektickou hru. Obě hráčky se snažily dostat do vedení a jejich aktuální forma se střídala. Hra Kvitové byla zpočátku vyrovnanější a Kvitová šla do vedení 4-1.

Comeback Wangové začal po kontroverzním výroku rozhodčího, kdy její servis byl posouzen jako aut. Jestřábí oko ukázalo, že se míč dotkl čáry, ale eso Kvitové připsáno nebylo. Kvitová hru následně ztratila. Další hra na servisu byla s nulou, kdy ji Číňanka jasně přehrála a dostala se do výhody 5-4.

Od výše postavené hráčky na žebříčku to byl značně nevyrovnaný set, který urvala až tehdy, kdy všechno hrálo proti ní. Zlomovým momentem byla dlouhá výměna za stavu 30-0 na servisu Wangové. Poté vyhrála tři gemy a první sadu, na jejímž závěru si pořádně zakřičela.

Ve druhé sadě se Kvitová opět dostala do vedení a zdálo se, že je rozhodnuto. Wangová odvrátila brejkbol ve třetí hře – poprvé v zápase – ale soupeřku nedokázala zásadněji ohrozit.

Kvitová si jasně šla za mečbolem. Přestože první nevyužila, skvělým forhendem si vypracovala další, který proměnila z bekhendu.

Nyní se utká s Verou Zvonarevovou nebo ve vynikající formě hrající Arynou Sabalenkovou.

WTATennis.com / photo: Getty Images