Pavljučenkovová porazila Petru ve Wu-chanu

Nenasazená Anastasia Pavljučenkovová otočila zápas, v němž prohrávala o set, a porazila dvojnásobnou šampionku Petru Kvitovou. Postoupila tak ve středu do čtvrfinále Dongfeng Motor Wuhan Open po výhře 3-6, 6-3, 6-3.

Přestože Ruska byla první hráčkou, jíž se v zápase podařilo získat servis soupeřky, když si na podání Kvitové ve třetí hře vybudovala náskok 40-0 a ujala se vedení 3-2, byla to poslední hra, kterou v první sadě získala.

Dvojnásobná šampionka z Wu-chanu získala čtyři hry v řadě, dvakrát prolomila servis 39. hráčky světa a otočila vývoj sady na 5-3, následně v deváté hře odvrátila pět brejkbolů a sadu nakonec získala ve svůj prospěch.

Přestože úspěšnost jejího servisu byla pouchých 42 procent, dvojnásobná wimbledonská šampionka vyhrála na svém prvním podání přes 70 procent bodů a dokázala odvrátit šest ze sedmi brejkbolů, jimž čelila.

Přesto Pavljučenkovová našla svou formu a zkraje druhého setu prolomila soupeřčino podání, čímž srovnala vývoj zápasu.

Ruska vedla 40-0 na prvním servisu Kvitové, který opět prolomila a dostala se do vedení, kterého už se nevzdala. Kvitová na každém ze svých tří následujících servisů odvrátila brejkbol, ale Ruska svých promarněných šancí nemusela litovat, protože své podání si bez potíží uhlídala.

Sedmadvacetiletá hráčka na svém podání ve druhé sadě ztratila jen sedm bodů, nečelila žádnému brejkbolu a v počtu vítězných úderů se Češce téměř vyrovnala (9 ku 10), udělala pouze polovinu nevynucených chyb (6 ku 14).

V závěrečné sadě si hráčky vyměnily servisy, první výhodu získala i tentokrát Ruska a Kvitová srovnala na 2-2.

Poté, co Pavljučenkovová poprvé v sadě prohrávala, ale dala soupeřce jasnou odpověď a získala pro sebe poslední čtyři hry. Kvitovou porazila poprvé za posledních šest let.

Kontrola a agresivní hra Pavljučenkovovou dovedly k vítězství za dvě hodiny a 13 minut. Zahrála 21 vítězných úderů a udělala 19 nevynucených chyb.

More: WTATennis.com