Petra v Brisbane prohrála s Kontaveitovou

Nenasazená Anett Kontaveitová se postarala o největší překvapení na Brisbane International, když ve dvou setech porazila čtvrtou nasazenou Petru Kvitovou a postoupila do čtvrfinále.

Estonka přijela do Brisbane s cílem navázat na dobrou formu z roku 2018, kdy dosáhla na své nejvyšší umístění, 20. místo na žebříčku. Rozhodně se jí podařilo cestu za tímto cílem odstartovat skvěle, když porazila Kvitovou 7-5, 7-6(1) za hodinu a 38 minut.

V úvodních výměnách byl zápas vyrovnaný – v prvních deseti hrách neviděli diváci žádné brejkboly, obě hráčky se od začátku koncentrovaly a z obou stran létaly vítězné údery. Kontaveitová rozebírala obranu Kvitové dobře mířenými forhendy, ale Češka dobře pokrývala kurt a skvěle vracela.

První zásah se podařil Kontaveitové, která držela Kvitovou pod tlakem a nutila ji k chybám. Odměnou jí byl první brejk zápasu v tu pravou chvíli, dostala se do vedení 6-5 a set v pohodě dopodávala.

Kvitová se ve druhém setu zastřílela, dostala se do vedení 2-0, ale Estonka si ztracené podání okamžitě vzala zpět a srovnala na 2-2.

Set se vyvíjel dramaticky: Kvitová znovu získala servis soupeřky za stavu 4-2 a čistou hrou se dostala krůček od zisku druhé sady, ale Kontaveitové se brejkem za stavu 5-4 podařilo opět srovnat.

Za nerozhodného stavu se hráčky střetly v tiebreaku, kde Kontaveitová dominovala a tlačila Kvitovou za základní čáru dlouhými údery. V tiebreaku Kontaveitová ztratila jediný bod a získala tak deváté vítězství nad hráčkou Top 10 v kariéře.