China Open: Petra prohrála s Gavrilovovou

Daria Gavrilovová podruhé ve dvou týdnech porazila grandslamovou šampionku, když se v prvním kole China Open vypořádala s pátou nasazenou Petrou Kvitovou 6-2, 6-1.

Petra za 93 minut hry udělala 39 nevynucených chyb, přestože zahrála také 26 vítězných míčů, a v zápase si celkem šestkrát prohrála servis.

První set nezačal pro světovou pětku dobře. Přestože si na úvod udržela podání, další dva servisy ztratila přes shodu.

Kvitová získala svůj jediný brejk za stavu 1-4, rovněž přes shodu, v gemu typickém pro první sadu.

Svou formu ale nenašla a poslední dvě hry odevzdala – včetně posledních pěti míčů sady, poté, co si na podání Australanky vypracovala náskok 40-0.

Přestože v prvním setu zahrála 17 vítězných úderů, udělala Kvitová také 17 nevynucených chyb, zatímco Gavrilovová zahrála čtyři vítězné údery a pět nevynucených chyb.

Australanka se nemusela spoléhat na druhý servis, protože na tom prvním se jí dařilo – úspěšnost jejího prvního servisu byla 81 procent a v prvním setu skvělých 87 procent.

Kvitové se nepodařilo najít odpověď na obrannou hru Gavrilovové ve druhé sadě, kdy Australanka vyhrála mnoho dlouhých a náročných výměn, a dostala se do jasného náskoku.

33 hráčka světa zahrála v zápase 12 vítězných úderů a 12 nevynucených chyb, a druhou sadu odstartovala čistou hrou.

Následovaly dva další brejky pro Gavrilovovou, když Kvitová zahrála ve druhé sadě pět z celkem šesti dvojchyb, a čtyřiadvacetiletá hráčka zakončila zápas v napínavé hře, ve které diváci mohli vidět osm shod. Proměnila čtvrtý mečbol.

More: WTATennis.com