Cincinnati, 2nd Rd: Petra porazila Serenu

Bylo skvělé být se Serenou na jednom kurtu, je to opravdová šampionka!

Osmá nasazená Petra Kvitová předvedla v úterý na Western & Southern Open skvělý tenis a překvapivě porazila Serenu Williamsovou.

V sedmém vzájemném utkání se Kvitové podařilo vyrovnat i s nejlepším tenisem, který Serena v letošním roce předváděla, a vyhrála za necelé dvě hodiny 6-3, 2-6, 6-3.

“Bylo skvělé být se Serenou na jednom kurtu, je to opravdová šampionka,” řekla Kvitová po zápase. “Obě se vracíme – po zranění, po porodu – takže bylo opravdu výjimečné s ní hrát.”

“Bohužel to bylo druhé kolo, ale hrát proti Sereně před americkým publikem večerní zápas, to bylo skvělé.”

Petra proti Sereně předváděla svou současnou formu a prvnímu setu jasně dominovala. Od začátku držela Američanku pod tlakem, jejíž první šance na brejk přišla za stavu 2-1, ale Kvitová následně vyhrála pět ze šesti her, kdy Serenu přehrávala ve výměnách i díky skvělým bekhendům.

Serena odpověděla, jak se na třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězku slušelo – zlepšila hru a konečně získala brejk po dlouhém třetím gemu, kdy proměnila pátou šanci a ujala se vedení 2-1.

Svůj servis si dokázala ubránit i přes snahy Kvitové vrátit se do hry a odvrátila tři brejkboly. Serena pak navýšila náskok na 5-2 a pohodlně set dopodávala, čímž zápas poslala do závěrečné sady.

Obě hráčky si na začátku rozhodujícího setu vyměnily servisy, Serenin náskok ze začátku sady ale zmizel po nátlaku Kvitové. Ta držela Serenu pod tlakem celou dobu, zejména na podání, a odměna se dostavila v podobě brejku na 4-2. Ten se ukázal jako rozhodující, protože Češka zápas dopodávala a zajistila si tak místo ve třetím kole. V tom se Kvitová utká s Kristinou Mladenovičovou.