Birmingham: Petra kvalitní hrou porazila Smitkovou

21.06.2017 – Birmingham

Sedmá nasazená Petra Kvitová bez problémů postoupila do druhého kola Aego Classic po vítězství 6-2, 6-3 nad krajankou Terezou Smitkovou. 167. hráčka světa se do hlavní soutěže dostala jako Lucky Loser, když v posledním kole kvalifikace prohrála s další Češkou, Markétou Vondroušovou. Smitková přesto ukázala, že to na trávě umí, zejména postupem z kvalifikace do čtvrtého kola Wimbledonu v roce 2014. I první brejkbolová šance zápasu patřila dvaadvacetileté hráčce – Kvitová jej však odvrátila skvělým zkráceným míčem.

Smitková v prvním setu předváděla dobrou silovou hru, ale její soupeřka je jednou z elitních hráček WTA s tímto stylem. Sedmadvacetiletá hráčka hraje teprve druhý turnaj v roce 2017 – a na Roland Garros prozradila, že po zranění, které utrpěla během přepadení v prosinci, stále ještě nemá cit ve dvou prstech na levé ruce. I přesto její servis a forhend – dvě hlavní zbraně – fungovaly skvěle, což dokazuje 73% úspěšnost prvního servisu v prvním setu, z nichž vyhrála 77% bodů.

Wimbledonská šampionka z let 2011 a 2014 zařadila ve druhém setu vyšší rychlost, hrála míče z různých úhlů a brzy se dostala do vedení 3-1. Servis Kvitové se také zlepšoval, zahrála šest es a několik servisů, které soupeřka neměla šanci vrátit. Stejně jako v prvním setu čelila jedinému brejkbolu, tentokrát ho odvrátila forhendem po čáře.

Smitková se svou soupeřkou prohrála i ve čtvrtfinále v Shenzhenu v roce 2015. Přestože bojovala statečně a na konci zápasu odvrátila tři mečboly na svém servisu, na příjmu už to nedokázala. Kvitová si zajistila ve druhém kole utkání proti domácí hráčce hrající na divokou kartu, Naomi Broadyové.

Zdroj: WTATennis.com