AO 1st Rd: Petra jasně porazila Rybárikovou

Petra Kvitová, osmá nasazená, postoupila do druhého kola Australian Open po vítězství 6-3, 6-2 nad Magdalenou Rybárikovou.

Čerstvá šampionka ze Sydney vyhrála úvodní dva gemy zápasu, ale proti třicetileté soupeřce, která se snažila české hráčce nic nedovolit, nemohla dlouho najít rytmus.

V bleskové druhé sadě ale světová šestka našla svou nejlepší hru a lavinou vítězných úderů si prorazila cestu do dalšího kola za pouhých 67 minut.

V úvodní sadě nehrála nejlépe, chyběl jí zejména její jinak spolehlivý servis. Zahrála stejný počet dvojchyb jako es a úspěšnost jejího prvního servisu byla pouhých 45 procent.

Její údery byly také nevyzpytatelné a první set tak byl poznamenaný hrou plnou chyb. Světová šestka ho vyhrála rozdílem jediného brejku.

Ve druhém setu to byla mnohem víc ta Kvitová, která si na Sydney International došla jistě za titulem po vítězství nad Ashleigh Bartyovou, přestože si úvodní servis prohrála s nulou.

Její první servis postupně získával na přesnosti a jakmile její soupeřka si za stavu 1-1 prohrála servis, neměla šanci dostat se do zápasu. Kvitová měla v pátém gemu dvě šance dostat se do dvojitého brejku, ale Rybáriková následně získala čtyři body v řadě.

Forma osmadvacetileté hráčky ale byla příliš velká, vítězné míče hrála ze všech pozic s naprostou přesností. Dvojitý brejk na sebe nenechal dlouho čekat a Kvitová zakončila druhou sadu na vlastním servise, když zahrála 19 vítězných úderů a pouhých šest nevynucených chyb.

Další soupeřkou bude pro Kvitovou, která svým výkonem ve druhé sadě vyslala soupeřkám jasné varování, Irina-Camelia Beguová.