15 Current WTA ranking

Zprávy

Petra Kvitová i přes pomalejší start pozvedla trofej Huajin Securities na WTA Elite Trophy Zhuhai po jasném vítězství nad Elinou Svitolinovou.

Minulý měsíc se Petře vrátila forma, což potvrdila ziskem titulu ve Wuhanu, a stejně tak dominantní byla i v Zhuhai, kde porazila Svitolinovou 6-4, 6-2 za pouhou hodinu a 10 minut.

Svitolinová je na žebříčku pouze o jedno místo za Petrou a na začátku zápasu se zdálo, že zakončí svou dobrou sezonu ve velkém stylu. Po třech úvodních prohraných podáních ale Kvitová převzala iniciativu, pěti hrami, na něž Svitolinová nenašla odpověď, si připsala první set a řítila se za devatenáctým titulem své kariéry.

Výsledek byl završením skvělého týdne Češky, která ve čtyřech zápasech ztratila jen 18 her. Zároveň se také potvrdilo, že se v Asii cítí jako doma – dostala se tady do šesti finále, z nichž tři vyhrála.

“Čína je pro mě šťastné místo. Byl to skvělý týden a měla jsem štěstí, že jsem tady mohla soutěžit,”

- řekla Kvitová ve svém závěrečném proslovu.